ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3182426
*
nr 318 2426
Spegel
Rokokostil, 1800-tal, H.140
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 15:08:11
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 318 2426
Spegel
Rokokostil, 1800-tal, H.140
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/6 15:08:11 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14